15 Niedziela zwykła

15 Niedziela zwykła, 11 VII 2021 r.

 1. W tym tygodniu przypada:
  ● jutro (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM.;
  ● we wtorek (13 VII) wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  ● w środę (14 VII) wspomnienie św. Kamila de Lellis, Prezbitera i św. Henryka;
  ● w czwartek (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  ● w piątek (16 VII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 2. W następną niedzielę (18 VII) rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się za 2 tygodnie w niedzielę (25 VII) w dzień św. Krzysztofa, Patrona Kierowców.
 3. Zachęcam do lektury wakacyjnego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączone są konferencje bł. ks. Michała Sopoćko pt. „Alkohol a dzieci i młodzież”. W numerze również ciekawa rozmowa z ks. Adamem Wtulichem, proboszczem parafii w Różanymstoku, w 40. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej.
 4. W dniach 30 VII – 12 VIII 2021 r. odbędzie się 35. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy od 19 – 29 lipca w godz. 17:00 – 19:00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze białostockiej. Osoby, które nie mogą pójść na pielgrzymkę mogą zapisać się do Grupy ZŁOTEJ powierzając swoje intencje modlitwie pielgrzymów, a także wesprzeć pielgrzymów swoją modlitwą i ofiarą. Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl
 5. IX Pielgrzymka Rowerowa z Białegostoku na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3 – 10 sierpnia 2021 r. pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Zapisy i wszelkie informacje na stronie: www.rowerymka.pl
 6. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 7. Dziękuję mieszkańcom Zalesia za organizację sprzątania kościoła wczoraj i w minionych tygodniach. W tym tygodniu proszę o tę pomoc pierwszą grupę parafian z Achrymowiec. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!