4 Niedziela zwykła

4 Niedziela zwykła, 28 I 2024 r.

 1. W tym tygodniu:
  ● w poniedziałek (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Lament, Dz.;
  ● we wtorek (30 I) błogosławieństwo relikwiami we wspomnienie św. Teofila, męczennika;
  ● w środę (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, Kapł.;
  ● w I-szy czwartek m-ca (1 II) modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  ● w piątek (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone są na Zakony Klauzurowe. Msze św. o godz. 9:00 i 11:00. Na każdej Mszy św poświęcenie gromnic, które można nabyć w zakrystii. W tym dniu przypada I-szy piątek m-ca – czcimy NSPJ;
  ● w I-szą sobotę m-ca (3 II) czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. Różaniec KŻR z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu wspominamy też św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona od chorób gardła. Na Mszy św. błogosławieństwo z modlitwą św. Błażeja o zdrowie;
  ● w przyszłą niedzielę (4 II) o godz. 10:30 Różaniec z wymianą tajemnic KŻR.
 2. Jeszcze raz serdeczne dziękuję mieszkańcom Zalesia za przygotowanie żłóbka Pana Jezusa i piękne udekorowanie kościoła w tym roku. Bardzo również proszę o pomoc w posprzątania dekoracji w najbliższą sobotę (3 II) na godz. 9:00. Bóg zapłać!
 3. Przy wyjściu do nabycia jest czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.
 4. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby anglojęzyczne na Msze święte odprawiane w języku angielskim, w każdą II-gą niedzielę m-ca o godz. 13:00 w Starym kościele Farnym w Białymstoku.
 5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościoła, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Krzysztoforowa za organizację sprzątania kościoła i o tę pomoc w tym tygodniu proszę kolejną grupę.

Życzę Wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa na nadchodzące dni!