6 Niedziela zwykła

6 Niedziela zwykła, 11 II 2024 r.

 1. Dziś (11.02) obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorego. Osoby starsze i chore, które mogą przybyć do kościoła, na każdej Mszy św. będą mogły skorzystać z Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na fundusz remontowo-budowlany archidiecezji. Rozpoczyna się również 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy wynagradzającej za grzechy pijaństwa popełniane w naszej Ojczyźnie.
 2. W tym tygodniu:
  ● w Środę Popielcową (14 II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w porządku niedzielnym o godz. 9:00 i 11:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Środa, czwartek i piątek to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową (14 II) ofiary do puszki będą zbierane na pomoc Ukrainie na wsparcie seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.
 3. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszej świątyni:
  DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30 z Mszą świętą o godz. 17:00;
  GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do licznego udziału.
 4. REKOLEKCJE Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w czasie odpustu św. Józefa (19 III). Za udział w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.
 5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na doroczne spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Rozpoczęcie w najbliższy czwartek (15 II) o godz. 18:00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.
 7. We czwartek (15 II) przypada 49. rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędą się nabożeństwa pod przewodnictwem JE. Abp Józefa Gózdka i JE. Bp Henryka Ciereszki. Rozpoczęcie o godz. 15:00.
 8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek (13 II) o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5).
 9. Duszpasterstwo Rodzin i Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych. Rozpoczęcie (16 II) o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a) w Białymstoku.
 10. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5% podatku. Numer KRS znajduje się na stronie bialystok.caritas.pl
 11. Zachęcam do lektury nowego, lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia” dostępnego na stoliku przy wyjściu.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościoła, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 13. Bóg zapłać mieszkańcom Krzysztoforowa za organizację sprzątania kościoła w minionych tygodniach i o tę pomoc w tym tygodniu proszę pierwszą grupę mieszkańców Litwinek i Pawłowicz.

Życzę Wszystkim Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia Wielkiego Postu!