III Niedziela Wielkiego Postu

3 Niedziela Wielkiego Postu, 3 III 2024 r.

 1. Dziś (3 III) przypada I-sza niedziela m-ca. O godz. 10:30 różaniec KŻR z wymianą tajemnic. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Serdecznie zapraszam dziś wszystkich Parafian na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Ja jestem”, 82 min. (reż. Lech Dokowicz, muz. Michał Lorenc). Film powstał na kanwie zdarzenia Eucharystycznego w Sokółce w 2008 r. i ukazuje świadectwa ludzi z całego świata. Projekcja odbędzie się w świetlicy parafialnej, dziś (3 III) o godz. 18:00. Wstęp wolny.
 2. W tym tygodniu:
  ● w poniedziałek (4 III) uroczystość św. Kazimierza Krl. Głównego Patrona naszej Białostockiej Prowincji Kościelnej;
  ● w I-szy czwartek m-ca (7 III) przed Mszą św. różaniec w intencji o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w naszej archidiecezji, wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, Mm.;
  ● w piątek (8 III) wspomnienie św. Jana Bożego. W Dniu Kobiet pamiętajmy w modlitwach o niewiastach;
  ● w sobotę (9 III) wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, Zak.;
  ● za tydzień (10 III) przypada tzw. Niedziela Lætare.
 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej świątyni:
  DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30 z Mszą świętą o godz. 17:00;
  GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do licznego udziału.
  Rekolekcje Wielkopostne odbędą się 19 III w czasie odpustu św. Józefa.
 4. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5% podatku. Szczegóły na ulotkach. Przy ołtarzu św. Józefa do Niedzieli Palmowej można składać produkty spożywcze dla osób w potrzebie.
 5. Zachęcam do lektury nowego, marcowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, a w nim m.in. jak się dobrze wyspowiadać.
 6. „Radio i” zaprasza na cotygodniową audycję „Moja Parafia” o życiu wspólnot parafialnych naszej Archidiecezji. Audycje na żywo dostępne są w Internecie na stronie: radioi.pl w soboty o g. 14.00.
 7. Duszpasterstwo Rodzin w dniach 6-7 marca o godz.18:00 w starym kościele Farnym, zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych.
 8. Wielkopostny Dzień Skupienia członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę (9 III) w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku. Początek o godz. 10.00.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościoła, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 10. Bóg zapłać mieszkańcom Litwinek i Pawłowicz za organizację sprzątania kościoła i o tę pomoc w tym tygodniu proszę kolejną grupę.

Życzę Wszystkim owocnego przeżycia Wielkiego Postu!