21 Niedziela zwykła

 1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmijmy abstynencję w duchu odpowiedzialności za trzeźwość naszej Ojczyzny i wynagradzając Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (24 VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • w środę (26 VIII) uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00;
  • w czwartek (27 VIII) wspomnienie św. Moniki;
  • w piątek (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w sobotę (29 VIII) rozpoczyna się w naszej parafii nabożeństwo 40. godzinne. Msze św. z kazaniem o godz. 9:00 i 11:00. Kazania odpustowe wygłosi ks. dr Wojciech Michniewicz, prof. Seminarium Duchownego.
  • w niedzielę uroczystości odpustowe ku czci głównej Patronki naszej Parafii NMP Pocieszenia. Msze św. o godz. 9:00 i 11:00; po sumie procesja wokół kościoła i uroczyste Te Deum. W sobotę i niedzielę do posługi sakramentalnej w konfesjonale zaproszeni są kapłani z sąsiednich parafii. Zachęcam do skorzystania z wszystkich owoców duchowych odpustu, przede wszystkim przez Sakramenty Święte. W tych dniach będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 8:00 i między Mszami św. Przyjdźmy do Pana Jezusa w tym czasie na adorację. Proszę serdecznie również o zaangażowanie podczas procesji Eucharystycznej wokół kościoła.
 3. W minionym tygodniu w naszej parafii zebrano i przekazano ofiary na:
  • poszkodowanych w Bejrucie (Liban) – 409 zł;
  • Archidiecezjalne Radio „i” – 116 zł. Bóg zapłać!
 4. Apostolstwo Trzeźwości Arch. Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez oo. kapucynów z zakroczymskiego Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, które odbędą się:
  • w parafii św. Kazimierza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia;
  • oraz w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września.
   Rekolekcje rozpoczynają się w piątki Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się w sobotę (5 IX). Z racji na obostrzenia epidemiczne w sposób indywidualny. Msza św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie będzie odprawiona o godz. 16.00 i 18.00.
 6. Ruszyła 12 edycja akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister lub przybory szkolne, a następnie dostarczyć je do parafii. Wyprawki będą przekazane do rodzin przez Caritas. Akcję można również wesprzeć przez wpłaty na konto. Szczegóły na stronie: caritas.bialystok.pl

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.