Odpust NMP Pocieszenia

22 Niedziela zwykła, 30 VIII 2020 r.

 1. W tym tygodniu:
  • we wtorek (1 IX) przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Również rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci szkolne i młodzież z terenu parafii zapraszam na spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. z rana od poniedziałku do soboty i w niedziele. To ważne by rok szkolny, w tak trudnym i niepewnym czasie, zacząć z Panem Bogiem. Za tydzień Msza św. o godz. 11:00 będzie z kazaniem do dzieci w wieku szkolnym.
  • w czwartek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Jest to 1-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (4 IX) wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek, Dziewic i Męczennic. Jest to 1-szy piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Istnieje możliwość udzielenia co miesiąc (w pierwszy piątek) Sakramentów świętych (Spowiedzi i Komunii świętej) w domu osób chorych lub w podeszłym wieku, które nie mają możliwości regularnego uczestnictwa we Mszy świętej z racji na stan zdrowia. Osoby takie można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św. lub telefonicznie.
  • 5 IX – 1-sza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP.
  • od przyszłego tygodnia (6 IX) w każdą niedzielę między Mszami świętymi będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, tak aby w naszej świątyni, przynajmniej przez jedną godzinę w tygodniu Pan Jezus był adorowany. Będzie to modlitwa w ciszy. Jest to I-sza niedziela miesiąca, więc wyjątkowo odmówimy w tym czasie część Różańca świętego. Zwracam się z prośbą, aby na ten Różaniec, przybyli przedstawiciele (zelatorzy, członkowie) wszystkich Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Tuż po Mszy św. o godz. 9:00, a przed adoracją, odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 2. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. oraz 7. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii w tym roku szkolnym. Jeśli zgłosiliby się rodzice wraz z dziećmi, to spróbujemy wspólnie zorganizować te uroczystości w naszej parafii, nawet jeśli byłyby to pojedyncze osoby. Proszę o zgłoszenia do połowy września, tak aby ustalić harmonogram przygotowania.
  Zwracam się również do osób młodych, które rozważają zawarcie sakramentu małżeństwa. Pan Jezus powiedział: „Nie budujcie domu na piasku” (Mt 7, 21-29) i dał ten Sakrament aby umocnić małżonków i zakładaną rodzinę. Zapraszam do ustalenia terminu ślubu i służę pomocą w niezbędnych formalnościach.
 3. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom, a także klerykowi Karolowi z Białegostoku, za pomoc w posłudze sakramentalnej.
 4. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za pomoc w organizacji Odpustu w naszym kościele.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.