23 Niedziela zwykła

23 Niedziela zwykła, 6 IX 2020 r.

 1. Dziś jest I-sza niedziela września. Po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie KŻR i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Biała wokół kościoła.
  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 2. W tym tygodniu:
  • we wtorek (8 IX) przypada święto Narodzenia NMP, (Matki Bożej Siewnej). Msza św. o godz. 9:00;
  • w sobotę (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  • w sobotę (12 IX) Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Msza św. dla pielgrzymów w Świętej Wodzie o godz. 15.00;
  • za tydzień (13 IX) przed kościołem zbiórka do puszki na Grób Pański (przeniesiona z Wielkiego Piątku);
  • również w niedzielę (13 IX) Pielgrzymka pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.
 3. Ukazał się wrześniowy numer “Dróg Miłosierdzia”, poświęcony Patronowi Miasta Białystok, Bł. Ks. Michałowi Sopoćko. Do każdego egzemplarza jest dołączona płyta z audiobookiem z Jego “Wspomnieniami”. Jest to 10 – godzinne nagranie tekstu osobistych zapisków Ks. Michała Sopoćki, czytanych przez znanego aktora Adama Woronowicza. W numerze wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury. Cena tylko 3 zł. za egzemplarz.
 4. Istnieje możliwość udzielenia co miesiąc (w pierwszy piątek m-ca) Sakramentów świętych (Spowiedzi i Komunii świętej) w domu osób chorych lub w podeszłym wieku, które nie mają możliwości regularnego uczestnictwa we Mszy świętej z racji na stan zdrowia. Osoby takie można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św. lub telefonicznie.
 5. Od dziś (6 IX) w każdą niedzielę między Mszami świętymi będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, tak aby w naszej świątyni, przynajmniej przez jedną godzinę w tygodniu Pan Jezus był adorowany. Będzie to modlitwa w ciszy.
 6. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. oraz 7. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii w tym roku szkolnym. Jeśli zgłosiliby się rodzice wraz z dziećmi, to spróbujemy wspólnie zorganizować te uroczystości w naszej parafii, nawet jeśli byłyby to pojedyncze osoby. Proszę o zgłoszenia do połowy września, tak aby ustalić harmonogram przygotowania.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.