24 Niedziela zwykła

24 Niedziela zwykła, 13 IX 2020 r.

 1. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy Więzi!”. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzicach, nauczycielach i wychowawcach.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszki na Grób Pański w Jerozolimie (przeniesiona z Wielkiego Piątku). Za tydzień (20 IX) zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek (15 IX) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w środę (16 IX) wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
  • w piątek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.
 4. W sobotę (19 IX) w Katedrze Białostockiej, odbędzie się spotkanie zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostockiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, ukazującą życie Prymasa od dzieciństwa, aż do zakończenia posługi pasterskiej.
 6. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. oraz 7. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii w tym roku szkolnym. Proszę o zgłoszenia do połowy września, aby ustalić harmonogram przygotowania.
 7. Pragnę serdecznie podziękować Parafianom za zaangażowanie przy porządkach na wieżach naszego kościoła. Dzięki licznej obecności udało się w jeden dzień wykonać większość prac i zabezpieczyć wieże przed ptactwem. Bóg zapłać Paniom i Panom, którzy przybyli za serce i poświęcony czas.
 8. Dnia 3 października w sobotę organizowana jest jednodniowa, parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 4:00 rano spod kościoła w Zalesiu. W programie Klasztor w Niepokalanowie. Koszt 120 zł (w tym obiad). Zapisy już od dziś (13 IX) w zakrystii z zaliczką: 50 zł. Powrót w niedzielę (4 X) nad ranem.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.