25 Niedziela zwykła

25 Niedziela zwykła, 20 IX 2020 r.

 1. Dziś przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku, a za tydzień (27 IX) na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos (Grecja).
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera;
  • w sobotę (26 IX) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana oraz św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy.
 3. Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćko, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę (27 IX) br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza Święta o godz. 15.00. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje także wystawę o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, ukazującą życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi pasterskiej.
 4. Dnia 3 października w sobotę organizowana jest jednodniowa, parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 4:00 rano spod kościoła w Zalesiu. W programie Klasztor w Niepokalanowie. Koszt 120 zł (w tym obiad). Zapisy w zakrystii z zaliczką: 50 zł. Powrót w niedzielę (4 X) nad ranem.
 5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej, odbędzie się w sobotę (3 X) br. Dojazd indywidualny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 w Różanymstoku.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.