26 Niedziela zwykła

26 Niedziela zwykła, 27 IX 2020 r.

 1. Dziś (27 IX) przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszki na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos (Grecja), a za tydzień (4 X) na Świętopietrze (Pro Obolo) – przeniesiona z 29 czerwca.
 2. W ramach akcji Caritas, przy wyjściu z kościoła, można wziąć papierową Torbę Samarytankę. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi, o długim terminie przydatności – do 15 października, do Parafii lub do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok). Produkty będą rozdzielone osobom najbardziej potrzebującym na terenie Archidiecezji.
 3. Dziś (27 IX) w Białymstoku o godz. 16:00 odbędzie się uroczysta procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćko, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesję poprzedzi Msza Święta o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (28 IX) wspomnienie bł. Michała Sopoćko, Kapłana, Patrona Białegostoku;
  • we wtorek (29 IX) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w środę (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
  • w czwartek (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; jest to 1-szy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu (1 X) rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe: codziennie po Mszy św. o godz. 7.30. Zachęcam by trwać na modlitwie różańcowej we wsiach, wedle zwyczaju.
  • w piątek (2 X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów; jest to 1-szy piątek miesiąca – czcimy NSPJ. Istnieje możliwość udzielenia co miesiąc (w pierwszy piątek) Sakramentów świętych (Spowiedzi i Komunii świętej) w domu osób chorych, które nie mają możliwości uczestnictwa we Mszy świętej z racji na stan zdrowia. Osoby takie można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  • w najbliższą sobotę (3 X) czcimy Niepokalane Serce NMP. Z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 4:00 rano spod kościoła w Zalesiu. W programie Klasztor w Niepokalanowie. Koszt 120 zł (w tym obiad). Zapisy w zakrystii z zaliczką: 50 zł. Powrót w niedzielę (4 X) nad ranem.
  • również w najbliższą sobotę (3 X) odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej. Dojazd indywidualny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 w Różanymstoku.
  • za tydzień (4 X) 1-sza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9:00 wspólny różaniec KŻR, a po sumie o godz. 11.00 Procesja Biała wokół kościoła. W Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.