Boże Narodzenie

Boże Narodzenie, 25 XII 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać! – mieszkańcom Krzysztoforowa za przygotowanie żłóbka Pana Jezusa i piękne udekorowanie naszej świątyni na uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękuję także mieszkańcom Mieleszkowiec Pawłowickich za zorganizowanie sprzątania kościoła. Bóg zapłać Panu Organiście, Panu Kościelnemu i wszystkim Dobrodziejom naszej Parafii. Niech Pan Jezus Narodzony w Betlejem błogosławi!
 2. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 3. Msza św. w I-szy dzień świąt tradycyjnie tylko o godz. 10:00.
 4. W II-gi dzień Świąt (26 XII) czcimy św. Szczepana, Diakona i Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego (9.00, 11.00). Taca na Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzimy przez 8. dniową oktawę. Zachęcam do udziału w Mszach św. w tych dniach.
 6. W najbliższą niedzielę (27 XII) święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić śluby małżeńskie. Również będzie poświęcenie owca.
 7. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska nie odbędzie się w dotychczasowej formie ze względu na epidemię. Zapraszam Wiernych naszej Parafii do kościoła na Msze św. w intencji rodzin poszczególnych miejscowości. Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 w następującym porządku:
  • poniedziałek, 28.12, kol. Cimanie i Łowczyki;
  • wtorek, 29.12, Cimanie
  • środa, 30.12, Kol. Zalesie, Putnowce
  • poniedziałek, 4.01, Ogrodniki
  • wtorek, 5.01, Achrymowce
  • czwartek, 7.01, Pawłowicze i Litwinki
  • piątek, 8.01, Mieleszkowce Pawłowickie
  • sobota, 9.01, Mieleszkowce Zalesiańskie
  • poniedziałek, 11.01, Pohorany i Krzysztoforowo
  • środa, 13.01, Kol. Zalesie, Bieniasze
  • czwartek, 14.01, Zalesie

Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
W czasie Mszy św. za rodziny poszczególnych miejscowości, pomodlimy się o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i potrzebne łaski. Poświęcona zostanie woda, którą należy przynieść ze sobą w naczynku. Po Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary od rodzin na remont kościoła i utrzymanie Parafii. Zachęcam by ofiary przynieść w kopertach z zaznaczeniem ofiarodawcy i przeznaczenia. Ofiary na kościół można składać także na konto bankowe Parafii. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i zrozumienie!

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Złożone dary zostały rozdysponowane na terenie naszej Parafii.

Życzę Wszystkim błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!