IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu, 20 XII 2020 r.

 1. W minionym tygodniu odbyło się uroczyste zawierzenie Rodzin Matce Bożej. Każdy, kto nie mógł dotrzeć do kościoła, a chce uroczyście zawierzyć się Matce Bożej i swą Rodzinę, może zgłosić się indywidualnie.
 2. W tym tygodniu:
  • Od poniedziałku (21 XII) do czwartku (24 XII) można jeszcze skorzystać ze spowiedzi przed poranną Mszą św.
  • W czwartek (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), następnie łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia i spożywamy postne potrawy. Śpiewamy kolędy i pastorałki o Bożym Narodzeniu. Zwróćmy uwagę na osoby samotne, by nikt w tym dniu nie pozostał sam.
  • O północy (25 XII) Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia. Rano również Msza św. o godz. 10:00. W tym dniu (piątek) nie obowiązuje post.
  • w sobotę II-gi dzień świąt (26 XII) święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na KUL i CPK.
  • za tydzień w niedzielę (27.) święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie Mszy św. poświęcenie owsa.
 3. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadza p. Organista. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone na posługę Pana Organisty w naszej Parafii.
 4. Można jeszcze nabyć świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła, ale również na utrzymanie parafii w trudnym dla wszystkich czasie epidemii.
 6. Zapraszam jutro (21 XII) na godz. 9:00 mieszkańców Krzysztoforowa do pomocy w dekoracji kościoła przed Bożym Narodzeniem. Bóg zapłać.
 7. W tym roku ze względu na epidemię odwołana jest wizyta kolędowa w tradycyjnej formie, a także opłatek w kościele. Przez kolejne dni stycznia wg programu, będą odprawiane Msze święte za rodziny z poszczególnych miejscowości, aby była okazja do spotkania i wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo. Szczegóły będą podane za tydzień i w kolejne niedziele.
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o oddalenie epidemii koronawirusa od naszej Ojczyzny – codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.