III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu, 13 XII 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela (13 XII) zwana GAUDETE (łac. radujcie się!) przypomina radość oczekiwania na Zbawiciela. Od wczoraj (12-13 XII) trwają rekolekcje Adwentowe. Kazania głosi misjonarz z Kongo/Zairu i Wybrzeża Kości Słoniowej, o. Marek Pasiuk, SAC.
 2. W minionym tygodniu na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano w naszej parafii: 353 zł. Bóg zapłać!
 3. Dziś również obchodzony jest w Polsce dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, który komuniści wprowadzili w Polsce 13 XII 1981 r. Biskupi zachęcają by o godz. 19.30 połączyć się w modlitwie i by w oknach naszych domów zapalić świecę, solidaryzując się z tymi, którzy zginęli lub ucierpieli z powodu stanu wojennego. Dziś po Komunii Świętej odbędzie się także błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (15 XII) 8 rocznica Święceń Biskupich J.E. Ks. Bpa Henryka Ciereszko. W modlitwie pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie.
  • Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach przypadają w środę, piątek i sobotę (16, 18 i 19 XII).
 2. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadza p. Organista. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone na posługę Pana Organisty w naszej Parafii.
 3. Zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi na Msze św. Roratnią w każdą sobotę o godz. 7.30.
 4. Można jeszcze nabyć świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 8 zł. Przy ołtarzu św. Józefa ustawiony jest kosz na dary żywnościowe potrzebującym i skarbona Caritas na ten cel.
 5. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła, ale również na utrzymanie parafii w trudnym dla wszystkich czasie epidemii.
 6. W tym tygodniu 33-dniowe rekolekcje kończą się zawierzeniem się Matce Bożej uroczystym Aktem wg traktatu św. Ludwika de Montfort. Od jutra (14-19 XII) do soboty codziennie o godz. 18:00 będzie odprawiana Msza św. za mieszkańców poszczególnych miejscowości z uroczystym Aktem zawierzenia, w następującym porządku:
  • Poniedziałek, 14 XII – Achrymowce
  • Wtorek, 15 XII – Bieniasze i Ogrodniki
  • Środa, 16 XII – Cimanie i Łowczyki (17:30 poświęcenie krzyża w Łowczykach)
  • Czwartek, 17 XII – Krzysztoforowo i Pohorany
  • Piątek, 18 XII – Mieleszkowce Pawłowickie i Zalesiańskie, Pawłowicze i Litwinki
  • Sobota, 19 XII – Zalesie

Najpierw o godz. 17:30 rozpocznie się Różaniec zakończony błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. (w środę, 16 XII wystawienie po Mszy św.), a w czasie Mszy świętej odbędzie się uroczysty Akt zawierzenia Rodziny z modlitwą błogosławieństwa i poświęcenia medalików oraz pamiątek do umieszczenia w domu. W czasie nabożeństwa będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na remont kościoła. Bóg zapłać! Przy wyjściu lub przez Internet można podać dane, które będą umieszczone na pamiątce. Ułatwi to przygotowanie obrazków. Dziękuję i zapraszam!

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu.