II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu, 6 XII 2020 r.

 1. Dziś (6 XII) w całej Polsce obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni prowadzona jest zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, organizowana przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie KEP. Dzisiejsza taca zbierana jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 2. W okresie Adwentu Msze św. o Matce Bożej – RORATY – sprawowane są w każdą sobotę o godz. 7.30.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. również o godz. 17:00 w intencji Parafian. Zgodnie z objawieniem Matki Bożej w Montichieri w godz. 12:00 – 13:00 jest GODZINA ŁASKI dla świata. Zachęcam w tym czasie do modlitwy osobistej w kościele.
  • w środę (9 XII) wspomnienie św. Juana Diego z Meksyku;
  • w piątek (11 XII) wspomnienie św. Damazego, Papieża;
  • w sobotę (12 XII) wspomnienie NMP z Guadalupe w Meksyku.
 4. W III niedzielę Adwentu (13 XII) po każdej Mszy św. odbędzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 5. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadza p. Organista. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone na roczną posługę Pana Organisty w naszej Parafii.
 6. W zakrystii można nabyć świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 8 zł. Przy ołtarzu św. Józefa ustawiony jest kosz na dary żywnościowe potrzebującym i skarbona Caritas na ten cel.
 7. Za tydzień w naszej Parafii odbędą się dwudniowe Rekolekcje Adwentowe:
  • w sobotę (12 XII) dodatkowe Msze św. o godz. 9:00 i 11:00;
  • w III Niedzielę Adwentu (13 XII) wg. porządku niedzielnego.
 8. Zachęcam do nabycia miesięcznika Drogi Miłosierdzia jako pomoc w dobrym przeżyciu Adwentu i przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.
 9. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła, ale również na utrzymanie parafii w trudnym dla wszystkich czasie epidemii.
 10. W naszej Parafii w tym tygodniu dobiegają końca 33-dniowe rekolekcje wg. traktatu św. Ludwika. Zakończenie odbędzie się uroczystą Mszą św. wraz z aktem zawierzenia w poszczególne dni tygodnia 14-19 XII br. Szczegółowy program będzie podany za tydzień.
 11. Zachęcam serdecznie do modlitwy o ustąpienie zarazy korona wirusa i dobre owoce rekolekcji, na codziennym różańcu o godz. 16:30, który potrwa do końca tego tygodnia.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.