I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu, 29 XI 2020 r.

 1. Dziś (29 XI) rozpoczyna się ADWENT – czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Msze św. Roraty, o Matce Bożej, będą odprawiane w każdą sobotę Adwentu godz. 7.30. Zapraszam szczególnie dzieci wraz z rodzicami.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (30 XI) święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • w czwartek (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana i Doktora Kościoła; jest to 1-szy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (4 XII) wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, Kapłana i Doktora Kościoła oraz św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy; jest to 1-szy piątek grudnia.
  • 5 grudnia I-sza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP.
  • za tydzień (6 XII) taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przy wyjściu zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziś (29 XI) zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które tradycyjnie będzie rozprowadzał p. Organista. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na posługę Pana Organisty w naszej Parafii.
 4. Od dziś CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, po 8 zł. Przy ołtarzu św. Józefa jest ustawiony kosz na dary żywnościowe potrzebującym i skarbona na ten cel.
 5. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w naszej Parafii przed 3 niedzielą Adwentu w dn. 12 i 13 XII. W sobotę 12 XII dodatkowe Msze św. o godz. 9:00 i 11:00.
 6. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię! Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła, ale również na utrzymanie parafii w trudnym dla wszystkich czasie epidemii.
 7. Zachęcam serdecznie do modlitwy o ustąpienie zarazy koronawirusa, na codziennym różańcu o godz. 16:30 i do zapisywania się do KŻR. Dziś zaczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczecia.
 8. W naszej Parafii trwają 33-dniowe rekolekcje. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. Podejmujmy wysiłek rozważań i modlitwy, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.