Niedziela Chrystusa Króla

34 Niedziela zwykła, 22 XI 2020 r.
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś (22 XI) po Mszy św. o 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po różańcu o godz. 10.30, litania do NSPJ i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tego aktu można dziś uzyskać odpust zupełny.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (23 XI) wspomnienie św. Klemensa, Papieża i Męczennika oraz wspomnienie św. Kolumbana, Opata;
  • we wtorek (24 XI) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników.
  • w środę (25 XI) wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Dziewicy i Męczennicy;
 3. W następną niedzielę (29 XI) rozpoczyna się ADWENT – czas religijnego i radosnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Msza św. Roratnia będzie odprawiana w każdą sobotę Adwentu o godz. 7:30.
 4. W I niedzielę Adwentu (29 XI) zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które tradycyjnie będzie rozprowadzał p. Organista.
 5. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy ołtarzu św. Józefa będzie ustawiony kosz na dary żywnościowe potrzebującym i skarbona na ten cel.
 6. W przedsionku kościoła są jeszcze do nabycia kalendarze seminaryjne na rok 2021. Proponowana cena wynosi 10 zł za egzemplarz. Dochód na AWSD w Białymstoku.
 7. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła. Posłużą one na wkład własny przy składaniu wniosków o dotacje na prace konserwatorskie.
 8. Zachęcam serdecznie do modlitwy o ustąpienie zarazy koronawirusa, na codziennym różańcu o godz. 16:30 i do zapisywania się do KŻR.
 9. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można wciąż uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.
 10. W naszej Parafii trwają 33-dniowe rekolekcje. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. Przy wyjściu można jeszcze wziąć Modlitewnik z modlitwami, do odprawiania w domu. Szczegółowy program zawarty jest w wystosowanym zaproszeniu.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.