33 Niedziela zwykła

33 Niedziela zwykła, 15 XI 2020 r.

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze seminaryjne na Rok 2021, w pięknej szacie graficznej. Cena 10 zł./egz. Dochód na AWSD w Białymstoku.
 2. W minioną niedzielę (8 XI) zebrano na pomoc chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej: 347 zł. Bóg zapłać!
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msza Święta odpustowa w Katedrze pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego o godz. 18:00;
  • we wtorek (17 XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;
  • w środę (18 XI) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;
  • w piątek (20 XI) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;
  • w sobotę (21 XI) wspomnienie Ofiarowania NMP.
 4. W następną niedzielę (22 XI) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. O godz. 10.30 różaniec i litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia NSPJ w uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA można uzyskać odpust zupełny.
 5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.
 6. W naszej Parafii trwają 33-dniowe rekolekcje. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. W zakrystii można jeszcze odebrać Modlitewnik z programem modlitw, do odprawiania w domu. Można go wziąć też dla współmałżonka lub domownika. W czasie trwania rekolekcji dodatkowo po każdej Mszy św. niedzielnej. odbędzie się 10~15. minutowa konferencja rekolekcyjna. Szczegółowy program zawarty jest w wystosowanym zaproszeniu.
 7. Codziennie o godz. 16:30 (wraz z KŻR), a w niedzielę o godz. 10:30, odmawiany jest różaniec w kościele w intencji o oddalenie epidemii i dobre owoce rekolekcji. Zapraszam do zapisywania się do parafialnego KŻR mężczyzn i kobiet.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.