32 Niedziela zwykła

32 Niedziela zwykła, 8 XI 2020 r.

 1. Dziś (8 X) obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ. Przy wyjściu zbierane są ofiary na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze seminaryjne na Rok 2021, w pięknej szacie graficznej. Cena 10 zł./egz. Dochód na AWSD w Białymstoku.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (9 XI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we wtorek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  • w środę (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa; a zarazem Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się za naszą OJCZYZNĘ.
  • w czwartek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
  • w piątek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
 4. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).
 5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.
 6. Siostry i Bracia dziś (8 XI) rozpoczynają się w naszej Parafii 33-dniowe rekolekcje, które potrwają do 13 XII. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej Uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. Każda Rodzina otrzyma Modlitewnik z programem modlitw, do odprawiania w domu. (w formie elektronicznej można go pobrać i wydrukować ze strony parafii). W czasie trwania rekolekcji dodatkowo od dziś (8 XI) po Mszy św. o godz. 9. I 11. odbędzie się 15. minutowa konferencja rekolekcyjna. Szczegółowy program zawarty jest w wystosowanym zaproszeniu.
 7. Także codziennie o godz. 16:30 (wraz z KŻR), a w niedzielę o godz. 10:30, będzie odmawiany różaniec w kościele w intencji o oddalenie epidemii i dobre owoce rekolekcji. Zapraszam do zapisywania się do ogólno-parafialnego KŻR mężczyzn i kobiet.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.