Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 XI 2020 r.

 1. Dziś (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 10:30 Różaniec w intencji dzieci uśmierconych w wyniku aborcji. Nasza Parafia włącza się w ogólnopolską modlitwę „Różaniec do granic Nieba” Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 XI będziemy codziennie odmawiać Różaniec po Mszy świętej porannej jako wynagrodzenie za grzechy aborcji w naszej Ojczyźnie. Modlitwą otoczymy również zmarłych z naszej parafii. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby AWSD w Białymstoku.
 2. Jutro (2 XI) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 9:00 i 11:00. Po sumie udamy się w procesji żałobnej wokół kościoła z modlitwą za zmarłych przy 5 stacjach (zabierzmy ze sobą znicze na procesję, zapalimy je po wyjściu z kościoła). Zakończenie przy Krzyżu Misyjnym.
 3. W tym tygodniu:
  • we wtorek (3 XI) wspomnienie św. Marcina de Porres, Zakonnika;
  • w środę (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa; w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów Archidiecezji Białostockiej.
  • w tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 4. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w piątek (6 XI) o godz. 10.00 – część Różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.
 6. W następną niedzielę (8 XI) obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla chrześcijan z Republiki Środkowoafrykańskiej.
 7. Dziękuję serdecznie za pomoc w sprzątaniu cmentarza wszystkim przybyłym w miniony poniedziałek (26 XI). Bóg zapłać!
 8. Siostry i Bracia za tydzień (8 XI) rozpoczną się w naszej Parafii 33.-dniowych rekolekcje, które potrwają do 13 XII. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej Uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. Każda Rodzina otrzyma Modlitewnik z programem modlitw, do odprawiania w domu. W czasie trwania rekolekcji dodatkowo od przyszłej niedzieli (8 XI) po Mszy św. o godz. 9. i 11. odbędzie się 15. minutowa konferencja rekolekcyjna. Szczegółowy program zawarty jest w wystosowanym zaproszeniu.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.