30 Niedziela zwykła

30 Niedziela zwykła, 25 X 2020 r. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

  1. W tym tygodniu kończy się miesiąc Różańcowy. Zapraszam na modlitwę codziennie po Mszy św. porannej, w której prosimy Boga Wszechmogącego o oddalenie zarazy. Nie bądźmy w tej sytuacji obojętni.
  2. W tym tygodniu:
    * w środę (28 X) święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Ks. Abpa TADEUSZA WOJDY SAC, Metropolity Białostockiego. Msza św. w intencji Ks. Arcybiskupa o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.
  3. Za tydzień (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych. Po Sumie wyruszy procesja na cmentarz, gdzie nad mogiłami pomodlimy się za dusze bliskich zmarłych. Ofiary na tacę będą zbierane na potrzeby AWSD w Białymstoku. W poniedziałek 2 XI również Msze św. o godz. 9:00 i 11:00 i po Sumie również udamy się na cmentarz zachowując obostrzenia.
  4. W związku z obchodami zapraszam na poniedziałek (26 XI) na godz. 9:00 do pomocy przy posprzątaniu cmentarzy. Zachowując zwyczaj, proszę o pomoc parafian mieszkających na terenie gm. Sidra na starym cmentarzu, a na nowym parafian mieszkających na terenie gm. Kuźnica. Bóg zapłać!
  5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w piątek, 6 listopada 2020 r.: o godz. 10.00 – część Różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. Siostry i Bracia w najbliższych dniach otrzymacie szczegółowe informacje o 33.-dniowych rekolekcjach, które odbędą się w naszej Parafii w dniach od 8 XI do 13 XII. Istotą jest zawierzenie się Matce Bożej uroczystym Aktem wg. traktatu św. Ludwika de Montfort. Każda Rodzina otrzyma Modlitewnik z Programem modlitw, do odprawiania w domu. W czasie trwania rekolekcji dodatkowo w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9 i 11 odbędzie się 15. minutowa konferencja na tematy zawarte w programie.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.