29 Niedziela zwykła

29 Niedziela zwykła, 18 X 2020 r.

 1. Dziś obchodzimy 94. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „OTO JA, POŚLIJ MNIE”. Taca zbierana jest na MISJE, a do puszek Caritasu prowadzona jest zbiórka na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.
 2. W imieniu ks. Rektora Seminarium Duchownego w Białymstoku bardzo serdecznie dziękuję rolnikom, licznie przybyłym wczoraj (17 X) z płodami ziemi. Niech Bóg stokroć wynagrodzi za poświęcony trud!
 3. Trwa miesiąc Różańcowy. Zapraszam do udziału w nabożeństwie: codziennie po Mszy św. porannej i w niedziele o godz. 10:30. Prosimy w niej Boga Wszechmogącego szczególnie o oddalenie zarazy od Parafii, Ojczyzny i świata.
 4. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko, Prezbitera i Męczennika;
  • we wtorek (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;
  • w czwartek (22 X) wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.
 5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w piątek, 6 listopada 2020 r.: o godz. 10:00 – część Różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Bóg zapłać, za wszelkie, nawet drobne ofiary, składane na renowację kościoła. Posłużą one na tzw. wkład własny przy składaniu wniosków o dotacje rządowe.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.