28 Niedziela zwykła

28 Niedziela zwykła, 11 X 2020 r.

 1. Trwa miesiąc Różańcowy. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie: codziennie po Mszy św. porannej i w niedziele o godz. 10:30. (Prośmy Boga Wszechmogącego o oddalenie zarazy od parafii, ojczyzny i świata).
 2. Dziś (11 X) przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (12 X) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, Prezbitera;
  • we wtorek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;
  • w środę (14 X) wspomnienie św. Kaliksta, Papieża i Męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, Dziewicy, Propagatorki kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. 14-go również przypada Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
  • w czwartek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • w piątek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w sobotę (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
 4. Za tydzień (18 X) Niedziela Misyjna. Taca będzie przeznaczona na MISJE. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. o godz. 11:00 (kazanie do dzieci w wieku szkolnym).
 5. Tradycyjnie jesienią poproszono naszą parafię o płody rolne do Seminarium Duchownego. Zbiórka odbędzie się w sobotę (17 X) w godz. 9-11 w garażu przy świetlicy. Bóg zapłać!
 6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w piątek 6 listopada 2020 r.: o godz. 10.00 – część Różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się już na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.