IV Niedziela zwykła

IV Niedziela zwykła, 31 I 2021 r.

 1. W minioną niedzielę (24 I) na pomoc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebrano: 222 zł. Bóg zapłać!
 2. W tym tygodniu:
  • we wtorek (2 II) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z poświęceniem gromnic w naszym kościele o godz. 9:00 i 11:00. W tym dniu tradycyjnie żegnamy żłóbek Pana Jezusa i kończy się śpiewanie kolęd. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników, a taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  • w środę (3 II) wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona od chorób gardła. Poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja o godz. 7.30;
  • w I-szy czwartek lutego (4 II) modlimy się o powołania do służby Bożej;
  • w piątek (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. Jest to I-szy piątek lutego. Przypominam o możliwości skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. w domu chorego na indywidualną prośbę. Osoby można zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii;
  • w sobotę (6 II) wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to I-sza sobota lutego. Czcimy Niepokalane Serce Maryi.
 3. Za tydzień (7 II) I-sza niedziela lutego. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy różańcowej na godz. 10:30 szczególnie KŻR. Zachęcam również do zapisania się do Parafialnego KŻR. Taca (7 II) na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej.
 4. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej białostockiej Caritas (0000269579).
 5. Ponawiam serdeczny apel o udostępnienie starych zdjęć na których widnieje nasz kościół na zewnątrz i wewnątrz. Zdjęcia pomogą w pracach konserwatorskich. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.