V Niedziela zwykła

V Niedziela zwykła, 7 II 2021 r.

 1. Dziś (7 II) I-sza niedziela m-ca. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy różańcowej na godz. 10:30 szczególnie KŻR. Zachęcam również do zapisywania się do Parafialnego KŻR. Taca na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej.
 2. W tym tygodniu:
  • jutro (8 II) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, Dz.;
  • w środę (10 II) wspomnienie św. Scholastyki, Dz.;
  • w czwartek (11 II) wspomnienie NMP z Lourdes, 27. Światowy Dzień Chorego. Osoby starsze i chore, które mogą przybyć do kościoła, zapraszam na Mszę św. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz okolicznościowe błogosławieństwo. Szczególnie będziemy prosić Boga o ochronę od zarazy.
 3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie białostockiej Caritas i na plakacie przy wyjściu (0000269579).
 4. Ukazał się nowy numer Dróg Miłosierdzia. Polecam świadectwo kapelana szpitalnego o posłudze wśród chorych w czasie epidemii. Zachęcam również do przeczytania wywiadu z Matką Generalną Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, s. Ewą Korbut, o pięknie życia zakonnego. W numerze również ciekawy artykuł o relacjach między państwem a Kościołem w Polsce: „Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie”.
 5. Ponawiam apel o udostępnienie starych zdjęć na których widnieje nasz kościół na zewnątrz i wewnątrz. Zdjęcia pomogą w pracach konserwatorskich.
 6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Krzysztoforowa za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu, a także rozbiórce dekoracji świątecznej w niesprzyjających, mroźnych warunkach. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.