VI Niedziela zwykła

VI Niedziela zwykła, 14 II 2021 r.

 1. Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Jest to czas przebłagania Boga za grzechy pijaństwa i podjęcia decyzji o trzeźwości i abstynencji od alkoholu.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się WIELKI POST:
  • Środa Popielcowa (17 II) – Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:30 i 9:00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 l.) i post ścisły (18-60 l.).
  • w piątek (19 II) Episkopat Polski wyznaczył dzień modlitwy i postu na przebłaganie za grzechy wykorzystywania seksualnego osób nieletnich. W tej intencji będzie odprawiona Droga Krzyżowa o godz. 16:30.
 3. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszej świątyni:
  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30;
  • GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do licznego uczestnictwa.
 4. REKOLEKCJE Wielkopostne odbędą się w naszej parafii na zakończenie Wielkiego Postu w sobotę (27 III) i w niedzielę Palmową (28 III) w czasie odpustu św. Józefa, w piątek 19 III. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Marek Pasiuk, SAC.
 5. Dostępne są Drogi Miłosierdzia. Polecam świadectwo kapelana szpitalnego o posłudze wśród chorych w czasie epidemii. W numerze również ciekawy artykuł o relacjach między państwem a Kościołem w Polsce.
 6. Dziś (14 II) za zgodą ks. Abp Tadeusza Wojdy, SAC, Metropolity Białostockiego można wesprzeć przez ofiarę do puszki leczenie dwuletniego Kubusia Suchodola, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Bóg zapłać!
 7. Zachęcam do zapisywania się do Parafialnego KŻR.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni Wielkiego Postu.