II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu, 28 II 2021 r.

 1. Dziś (28 II) ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Białymstoku. Równocześnie przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na Misje – Ad Gentes.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (1 III) Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.
  • we czwartek (4 III) uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej. Msza św. z błogosławieństwem relikwiami św. Kazimierza.
 3. W I-szy czwartek miesiąca (4 III) modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I-szy piątek (5 III) czcimy NSPJ, a w I-szą sobotę (6 III) czcimy Niepokalane Serce NMP.
 4. Nabożeństwa pasyjne w naszej świątyni:
  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30. Po nabożeństwie w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00;
  • GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
  Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 5. REKOLEKCJE Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w czasie odpustu św. Józefa (19 III). Nauki rekolekcyjne wygłosi misjonarz, o. Marek Pasiuk, SAC.
 6. CARITAS Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej pod hasłem: „Czas Miłosierdzia”. Skarbonki dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Włączając się w akcje, wspieramy osoby będące w potrzebie, także z naszej Parafii. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego – tydzień po Wielkanocy (11 IV).
 7. Bóg zapłać! – za ofiary składane na potrzeby Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 8. Zachęcam do zapisywania się do Parafialnego KŻR. Za tydzień (7 III) wymiana tajemnic. W zakrystii jest lista z wyznaczoną tajemnicą dla zapisanych osób.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.