III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu, 7 III 2021 r.

 1. Dziś (7 III) I-sza niedziela m-ca. Wymiana tajemnic i wspólny Różaniec KŻR o godz. 10:30. Zachęcam do zapisywania się do Parafialnego KŻR. W zakrystii znajduje się lista z wyznaczoną tajemnicą, dla każdej zapisanej osoby.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (8 III) Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o niewiastach;
  • we środę (10 III) rozpoczyna się nowenna przed odpustem św. Józefa;
  • w sobotę (13 III) 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego, który teraz pielgrzymuje do Iraku.
 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej świątyni:
  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30. Po nabożeństwie w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00;
  • GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
  Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Za tydzień w niedzielę (14 III) po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie z Sołtysami w sprawach bieżących Parafii.
 5. REKOLEKCJE Wielkopostne odbędą się w czasie odpustu św. Józefa w piątek 19 III. Nauki rekolekcyjne wygłosi misjonarz, o. Marek Pasiuk, SAC
 6. Do kosza przy ołtarzu św. Józefa można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Trwa akcja CARTIAS Jałmużny Wielkopostnej pod hasłem: „Czas Miłosierdzia”. Skarbonki są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Włączając się w akcje, wspieramy osoby będące w potrzebie, także z naszej Parafii. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego – tydzień po Wielkanocy (11 IV).
 7. Bóg zapłać! – za ofiary składane na potrzeby Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.