IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 III 2021 r.

 1. Trwa nowenna do św. Józefa przed Odpustem, odprawiana codziennie przed Mszą świętą.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę (17 III) wspomnienie św. Patryka, Biskupa;
  • w czwartek (18 III) wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to dzień imienin Ks. Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie;
  • w piątek (19 III) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej Parafii ODPUST i REKOLEKCJE Wielkopostne. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi misjonarz, o. Marek Pasiuk, SAC. Zaproszeni są kapłani z sąsiednich Parafii do Spowiadania. Wykorzystajmy tę okazję do pojednania z Bogiem. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w dniach od 19 do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej świątyni:
  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30. Po nabożeństwie w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00;
  • GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
  Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Do kosza przy ołtarzu św. Józefa można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Przy wyjściu można wziąć torbę „Samarytankę” na te produkty.
 5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Panom z naszej Parafii, tak licznie przybyłym do pomocy przy porządkowaniu drewna na „Starym” Cmentarzu. Dziękuję za poświęcony czas i użyczenie prywatnego sprzętu. Niech Bóg wynagrodzi! Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Parafii, w minionych dniach.
 6. Zapraszam do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, a w nim informacje o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim. Również ciekawa rozmowa ze znaną s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.