V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu, 21 III 2021 r.

 1. W tym tygodniu:
  • w czwartek (25 III) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Przy wyjściu na stoliku są deklaracje do wzięcia do domu. Należy je wypełnić i w Uroczystość Zwiastowania NMP, przynieść do kościoła składając na ołtarzu św. Józefa. Msze św. w naszym kościele: godz. 9:00 i 11:00.
 2. Za tydzień (28 III) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Zmiana czasu na letni.
 3. Nabożeństwa pasyjne w naszej świątyni:
  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30. Po nabożeństwie w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00;
  • GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
  Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Do kosza przy ołtarzu św. Józefa można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Będą one przekazane tuż przed Wielkanocą.
 5. Zachęcam do zapisywania osób chorych do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w domach. Wizyta planowana jest w Wielki Piątek (2 IV) od godz. 8.00.
 6. Do nabycia jest jeszcze nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, a w nim m.in. o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim.
 7. Bóg zapłać Parafianom poszczególnych miejscowości za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku o pomoc w przygotowaniu dekoracji w kościele proszę mieszkańców Litwinek i Pawłowicz.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.