Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa, 28 III 2021 r.

  1. Juro (29 III) rano przy naszym kościele odbędą się prace porządkowe. Zapraszam mężczyzn naszej Parafii do pomocy na godz. 9:00. Dopóki nie zostaną odnowione tynki elewacji kościoła (zgodnie z wytycznymi PWKZ), nie możemy wykonać chodnika wokół kościoła. W obecnej sytuacji zostanie wykonany tymczasowy chodnik do wejścia, aby błoto nie nosiło się do kościoła. Bóg zapłać za pomoc i zrozumienie!
  2. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd RP w naszej świątyni, na chwilę obecną, może być jednocześnie 20 osób. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych odpowiedzialnie. Podlaski Urząd Wojewódzki poprzez jednostki Straży Pożarnej przeprowadza dystrybucję maseczek ochronnych we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej. Nasza Parafia również je otrzymała. Każda rodzina może wziąć po kilka maseczek przy wyjściu z kościoła.
  3. TRIDUUM PASCHALNE:

• WIELKI CZWARTEK (1 IV) – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy do godz. 20:00.

• WIELKI PIĄTEK (2 IV) – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00, następnie I-szy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

• WIELKA SOBOTA (3 IV) – poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 9:00 w Zalesiu, a następnie w kolejnych miejscowościach Parafii, wedle zwyczaju z zachowaniem należnych obostrzeń. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a potem odbędzie się całonocna adoracja przy Grobie Pańskim.

• WIELKANOC (4 IV) – dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.00 (przed Mszą Procesja Rezurekcyjna) i o godz. 10.00.

  1. W imieniu Caritas Archidiecezji Białostockiej i korzystających z pomocy, Bóg zapłać za produkty żywnościowe przyniesione w darze do kościoła. Będą one rozdysponowane w tym tygodniu.
  2. Zachęcam do zapisywania osób chorych do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w domach. Wizyta odbędzie się w Wielki Piątek (2 IV) od godz. 8.00.
  3. Bóg zapłać Parafianom poszczególnych miejscowości za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku o pomoc w przygotowaniu dekoracji w kościele proszę mieszkańców Litwinek i Pawłowicz we wtorek (30 III) na godz. 9:00.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego.