IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna, 25 IV 2021 r.

 1. W minionym czasie podczas akcji Caritas: „Jałmużna Wielkopostna” zebrano 308 zł. Bóg zapłać!
 2. Dziś (25 IV) przypada Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Białymstoku.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę (28 IV) wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, Prezbitera;
  • w czwartek (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej. W tym dniu przypada 42 rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego.
  • w sobotę (1 V) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to I-sza sobota miesiąca. Rozpoczyna się Nabożeństwo Majowe do Matki Bożej. W Niedziele będzie odprawiane przed Mszą św. o godz. 9:00, a w tygodniu o godz. 16.30 z dodatkową codzienną Mszą św. o godz. 17:00.
 4. Za tydzień (2 V) w naszej Parafii rozpoczynają się Misje Święte. Jest to czas szczególnej łaski Bożej i odnowienia wiary. Zapraszam serdecznie wszystkich naszych Parafian. Niech nikogo nie zabraknie! Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i na rozprowadzanych ulotkach. Bardzo proszę w tych dniach o codzienną modlitwę rodzinną w intencji Misji. (Modlitwa jest na ulotce). Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na organizację Misji Świętych. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie. Również za tydzień o godz. 10:30 różaniec KŻR, a po sumie przejdziemy w procesji Eucharystycznej wokół kościoła na rozpoczęcie Misji.
 5. Bóg zapłać mieszkańcom Łowczyk za ufundowanie oraz p. Sołtysowi Krzysztofowi Olszewskiemu za wykonanie pięknego Krzyża, który poświęcimy na zakończenie Misji. Dziękuję wszystkim Panom, którzy w sobotę poświęcili czas na montaż Krzyża.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych na czas Misji Świętych!