Misje Święte

V Niedziela Wielkanocna, 2 V 2021 r.

  1. Bóg zapłać mieszkańcom sołectwa Litwinki za ofiarę na remont kościoła w wysokości 3000 zł. Dziękuję serdecznie p. Wojciechowi Panasewiczowi i p. sołtysowi Mirosławowi Szulewskiemu za wykonane w tym tygodniu prace porządkowe w przygotowaniu Misji Świętych.
  2. Dziś (2 V) I-sza niedziela maja. W naszej Parafii rozpoczynają się Misje Święte. Szczegółowy program znajduje się w przedsionku kościoła, na ulotkach i stronie internetowej parafii. O godz. 10:30 różaniec KŻR. Dziś Po Mszy św. o godz. 11:00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Pomodlimy się o urodzaj w tym roku. Misje Święte to czas szczególnej łaski Bożej i odnowienia wiary. Zapraszam serdecznie wszystkich naszych Parafian. Niech nikogo nie zabraknie! Bardzo proszę w tych dniach o codzienną modlitwę rodzinną w intencji Misji. (Modlitwa jest na ulotce). Bóg zapłać za ofiary składane w tych dniach na organizację Misji Świętych.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
    • w poniedziałek (3 V) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Tego dnia, wieczorem o godz. 21:00 odbędzie się nabożeństwo: Procesja Światła z rozważaniami Słowa Bożego. Przejdziemy wokół kościoła i na „Starym cmentarzu”. Proszę o zabranie ze sobą świec, najlepiej zabezpieczonych od wiatru. Mogą to być również znicze.
    • we wtorek (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika, Patrona Strażaków;
    • w czwartek (6 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to 1-szy czwartek miesiąca. Przewidziana jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobnie jak w Wielką Sobotę można się już zapisywać na listę, tak by Pan Jezus w tym dniu nie był sam.
  4. Nabożeństwo majowe do Matki Bożej odprawiane jest codziennie o godz. 16.30 przed Mszą świętą o godz. 17:00.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i owocnego przeżycia Misji Świętych!