13 Niedziela zwykła

13 Niedziela zwykła, 27 VI 2021 r.

 1. Dziś (27 VI) o godz. 17:00 w Różanymstoku Msza św. w 40-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej oraz na zakończenie 40. Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej. Uroczystościom będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Wyjście z naszej parafii ok. godz. 12:00 po sumie.
 2. W tym tygodniu przypada:
  ● jutro (28 VI) wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika;
  ● we wtorek (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 9:00 i 11:00. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze.
  ● w środę (30 VI) zakończenie nabożeństwa czerwcowego do NSPJ i wspomnienie św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.
  ● w czwartek (1 VII) wspomnienie św. Ottona, Biskupa oraz I-szy czwartek miesiąca. Módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  ● w piątek (2 VII) I-szy piątek lipca.
  ● w sobotę (3 VII) święto św. Tomasza, Apostoła i I-sza sobota lipca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.
 3. XXV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się w sobotę (3 VII) Początek o godz. 8:00 w Katedrze Białostockiej.
 4. Za tydzień (4 VII) I-sza niedziela miesiąca. O godz. 10:30 Różaniec KŻR, a po sumie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Za tydzień taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 5. 35 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 VII – 12 VIII 2021 r. pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy od 19 – 29 lipca w godz. 17:00 – 19:00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze białostockiej. Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl.
 6. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych, dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku na wakacjach!