12 Niedziela zwykła

12 Niedziela zwykła, 20 VI 2021 r.

 1. Dziś (20 VI) przed kościołem zbiórka do puszki na Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest codziennie o godz. 16:30, a w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu przypada:
  ● jutro (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;
  ● we wtorek (22 VI) wspomnienie św. Paulina z Noli, Biskupa oraz św. Męczenników Jana Fishera, Biskupa i Tomasza More’a;
  ● w czwartek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  ● w piątek (25 VI) zapraszam na godz. 17:00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Przede Mszą świętą możliwość spowiedzi;
  ● w sobotę (26 VI) św. Zygmunta Gorazdowskiego, Prezbitera.
 4. Papież Franciszek prosi w czerwcu o modlitwę w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Libanu.
 5. 26 czerwca wyrusza 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Zapraszam wszystkich wiernych naszej Parafii do podjęcia trudu pielgrzymowania, aby w niedzielę po sumie (27 VI) wyjść pieszo z Zalesia do Matki Bożej w Różanymstoku. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 17:00 z okazji 40. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu, której będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Na tę okazję Cudowny Obraz Matki Bożej Różanostockiej otrzyma nową szatę. Zapraszam do udziału szczególnie młodzież, by podziękować Bogu za rok szkolny oraz wszystkich czujących się na siłach. Zapisy w zakrystii i na stronie internetowej Parafii. Zorganizowany jest transport powrotny autokarem do Zalesia około godz. 19:00. Koszt udziału: 20 zł. Pamiętajmy o wygodnym obuwiu, nakryciu głowy i o wodzie.
 6. 35. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 VII – 12 VIII 2021 r. pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy od 19-29 lipca w godz. 17-19 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze białostockiej. Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl.
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!