11 Niedziela zwykła

11 Niedziela zwykła, 13 VI 2021 r.

 1. Dziś (13 VI) Kościół wspomina św. Antoniego Padewskiego. W Sokółce uroczystości odpustowe.
 2. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 16:30, a w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu przypada:
  ● jutro (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;
  ● w czwartek (17 VI) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
  ● w sobotę (19 VI) wspomnienie św. Romualda, Opata;
  ● w następną niedzielę (20 VI) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Papież Franciszek zachęca w tych dniach do modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Libanu.
 5. W dniach 26 – 27 czerwca wyrusza w naszej diecezji 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Zapraszam wszystkich wiernych naszej Parafii do podjęcia trudu pielgrzymowania, aby w niedzielę po sumie (27 VI) wyruszyć pieszo z Zalesia do Matki Bożej w Różanymstoku. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 17:00 z okazji 40. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu, której będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Na tę okazję Cudowny Obraz Matki Bożej Różanostockiej otrzyma nową srebrną szatę. Zapraszam do udziału szczególnie młodzież, by podziękować Bogu za rok szkolny oraz wszystkich czujących się na siłach. Zapisy w zakrystii. Zapewniony będzie powrót autokarem do Zalesia. Koszt uczestnictwa wraz z transportem powrotnym: 20 zł
 6. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!