10 Niedziela zwykła

10 Niedziela zwykła, 6 VI 2021 r.

 1. Dziś (6 VI) przypada I-sza niedziela miesiąca. Różaniec KŻR z wymianą tajemnic o godz. 10:30. Po sumie Nieszpory i Litania do NSPJ oraz procesja Eucharystyczna.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Czerwcowe i Procesja Biała. Zapraszam wszystkich do udziału. Zakończenie Oktawy w czwartek (10 VI) z błogosławieniem dzieci oraz wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowanie za trud przygotowania pięknych ołtarzy na Procesję Bożego Ciała: rodzinom, przy których domach mogliśmy się zatrzymać. Bóg zapłać!
 3. Od piątku (11 VI) po zakończeniu oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 16.30.
 4. W tym tygodniu przypada:
  ● we wtorek (8 VI) wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  ● w piątek (11 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7:30 i 17:00. W łączności z całą Ojczyzną odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  ● w sobotę (12 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Papież Franciszek, w tych dniach, zachęca do modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Libanu.
 6. W dniach 25 – 27 czerwca wyrusza w naszej diecezji 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Zapraszam wszystkich wiernych naszej Parafii do podjęcia trudu pielgrzymowania, aby w niedzielę po sumie (27 VI) wyruszyć pieszo z Zalesia do Matki Bożej w Różanymstoku. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 17:00 z okazji 40. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu, której będzie przewodniczył Abp Salvatore, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszam do udziału szczególnie młodzież, by podziękować Bogu za rok szkolny oraz wszystkich czujących się na siłach. Powrót we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 7. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony wizycie św. Jana Pawła II w Białymstoku (5 VI 1991 r.) – 30. lat temu. Do numeru dołączona jest płyta DVD z filmem z wizyty papieża w Białymstoku.
 8. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!