Niedziela Najświętszej Trójcy

Niedziela Najświętszej Trójcy, 30 V 2021 r.

 1. Dziś (30 V) kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W zakrystii zbierane są podpisy pod projektami ustaw do Sejmu RP: STOP ABORCJI i STOP LGBT. Potrzebny jest numer PESEL.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek (3 VI), I-szy piątek (4 VI) i I-sza sobota (5 VI). Proszę rodziców by umożliwiać dzieciom obchodzenie I-szych piątków począwszy od m-ca czerwca.
 3. We wtorek (1 VI) rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będzie odprawiane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00, a w tygodniu o godz. 16:30. Po nabożeństwie dodatkowa Msza święta o godz. 17:00.
 4. W tym tygodniu przypada:
  ● w poniedziałek (31 V) święto Nawiedzenia NMP;
  ● we wtorek (1 VI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Białymstoku. Jest to także Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.
  ● w czwartek (3 VI) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym o 9:00 i 11:00. O godz. 10:30 zapraszam rodziców z dziećmi na próbę przed procesją (niech dzieci przybędą w strojach komunijnych). Po sumie odśpiewamy nieszpory eucharystyczne z litanią do Serca Pana Jezusa i wyruszymy w Procesji Eucharystycznej do 4. ołtarzy, wedle zwyczaju ostatnich lat. Na zakończenie zaśpiewamy dziękczynne Te Deum. Zapraszam serdecznie wszystkich do czynnego udziału w uroczystości. Niech będzie to wyraz naszej wiary i miłości do JEZUSA obecnego w Eucharystii. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z Procesją wokół kościoła (w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 i w przyszłą niedzielę po sumie);
  ● w sobotę (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
  ● za tydzień (6 VI) I-sza niedziela miesiąca. O godz. 10:30 różaniec KŻR w kościele z wymianą tajemnic;
  ● Msza św. w 30 r. wizyty św. Jana Pawła II w Białymstoku będzie sprawowana w niedzielę (6 VI) w Katedrze pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszko.
 5. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!