Zesłanie Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23 V 2021 r.

 1. Dziś (23 V) za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.
 2. W następną niedzielę (30 V) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. Nabożeństwo majowe do Matki Bożej odprawiane jest codziennie o godz. 16:30.
 4. W tym tygodniu przypada:
  ● w poniedziałek (24 V) II-gi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej świątyni o godz. 9:00 i 11:00. Nabożeństwo Majowe przed Mszą św. o godz. 9:00. W tym dniu przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  ● w środę (26 V) wspomnienie św. Filipa Neri, Prezbitera. Jest to także Dzień Matki. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji Matek.
  ● w czwartek (27 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, zwłaszcza tych których spotkaliśmy w naszym życiu.
  ● w sobotę (29 V) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
 5. Od dziś i w przyszłą niedzielę w zakrystii będą zbierane podpisy pod projektami ustaw do Sejmu RP: STOP ABORCJI i STOP LGBT. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. Już dziś zapraszam do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała (2 VI) szczególnie rodziców z dziećmi. Te które w tym, lub ostatnich latach przyjęły I-szą Komunię świętą niech przybędą w strojach komunijnych. Procesja odbędzie się w tradycyjnej formie wedle zwyczaju. Proszę rodziców by umożliwiać dzieciom obchodzenie I-szych piątków od m-ca czerwca.
 7. Zachęcam do nabycia „Dróg Miłosierdzia”. Koszt 3 zł.
 8. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!