17 Niedziela zwykła

17 Niedziela zwykła, 25 VII 2021 r.

 1. Dziś (25 VII) kończy się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele. Przy poświęceniu zbierane są ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię na krańcach świata.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● jutro (26 VII) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP;
  ● w środę (28 VII) wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, Prezbitera;
  ● w czwartek (29 VII) wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
  ● w piątek (30 VII) wspomnienie św. Piotra Chryzologa, Biskupa i Doktora Kościoła;
  ● w sobotę (31 VII) wspomnienie św. Ignacego Loyoli, Prezbitera.
 3. Za tydzień przypada I-sza niedziela m-ca. O godz. 10:30 różaniec KŻR, a po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W następną niedzielę (1 VIII) taca zbierana będzie na Centrum Pastoralno – Katechetyczne i KUL, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce i Europie.
 4. Do 29 VII trwają zapisy na Białostocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w godz. 17:00 do 19:00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze białostockiej. Wszelkie informacje na stronie internetowej: pielgrzymka.net.pl Trwają również zapisy na IX Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 3 – 10 sierpnia br. Szczegóły na stronie: rowerymka.pl
 5. Za tydzień rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i trzeźwości. Istotą jest zadośćuczynienie Bogu za grzechy pijaństwa. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, z tej okazji, zaprasza na wydarzenia:
  ● X Podlaska Biesiada Trzeźwości w Wasilkowie, w dn. 30 lipca – 1 sierpnia 2021 r. z programem TVP „Ocaleni”;
  ● X Rekolekcje sierpniowe w Kozińcach, w dniach 13 – 15 VIII 2021 r. Szczegółowy program na stronach: archibial.pl oraz: kozince.pl
 6. Rozpoczynają się żniwa. Oczekując od Boga błogosławieństwa w plonach uszanujmy też Jego przykazania w niedzielę w myśl zasady: „poświęć Bogu czas na Mszę świętą i wykonaj to co jest konieczne”.
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 8. Dziękuję kolejnej grupie mieszkańców Achrymowiec za organizację sprzątania kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!