18 Niedziela zwykła

18 Niedziela zwykła, 1 VIII 2021 r.

 1. Dziś (1 VIII) przypada I-sza niedziela m-ca. O godz. 10:30 różaniec KŻR, a po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Rozpoczyna się miesiąc trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych. Podejmijmy to wyrzeczenie wynagradzając Bogu za grzechy pijaństwa i jako troska o trzeźwość narodu polskiego.
 2. Dzisiejsze (1 VIII) ofiary na tacę zbierane są na Centrum Pastoralno – Katechetyczne i KUL, a przy wyjściu z kościoła prowadzona jest również zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce i Europie.
 3. Dziś od południa do północy 2 VIII można uzyskać tzw. odpust zupełny PORCJUNKULI. Warunki uzyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Papieża.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w środę (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana, Patrona Proboszczów;
  ● w czwartek (5 VIII) wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, czyli Matki Bożej Śnieżnej; jest to I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
  ● w piątek (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9:00 i 11:00. Kazania odpustowe wygłosi misjonarz z Ukrainy, o. Adam Kruszyński SVD. Jest to I-szy piątek miesiąca. Apeluję do rodziców by umożliwiać dzieciom obchodzenie pierwszych piątków.
 5. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Rekolekcje w Kozińcach, w dniach 13 – 15 VIII 2021 r. Szczegółowy program na stronach: archibial.pl i kozince.pl
 6. W dniach 20 – 24 VIII wyrusza XXIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie. Zapisy do 15 VIII na stronie: wilenska.bialystok.pl
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 8. Dziękuję kolejnej grupie mieszkańców Achrymowiec za organizację sprzątania kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!