Wniebowzięcie NMP

20 Niedziela zwykła, 15 VIII 2021 r.

 1. Dziś (15 VIII) przypada 101. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad bolszewikami – Cudu nad Wisłą. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie plonów i kwiatów. Przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszki na Archidiecezjalne Radio „i”.
 2. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych. Trwajmy w tym wyrzeczeniu wynagradzając Bogu za grzechy pijaństwa i jako wyraz troski o trzeźwość narodu polskiego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● jutro (16 VIII) wspomnienie św. Stefana Węgierskiego i św. Rocha;
  ● we wtorek (17 VIII) wspomnienie św. Jacka, Kapłana;
  ● w czwartek (19 VIII) wspomnienie św. Jana Eudesa, Kapłana;
  ● w piątek (20 VIII) wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła;
  ● w sobotę (21 VIII) wspomnienie św. Piusa X, Papieża.
 4. Dnia 23 VIII w poniedziałek do naszej Archidiecezji przybędą Symbole Światowych Dni Młodzieży. Ceremonia przywitania odbędzie się o godz. 20:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W programie Msza św. o godz. 21:00, a po niej nocne czuwanie modlitewne. Do modlitwy zaproszeni są szczególnie ludzie młodzi. Peregrynacja Symboli jest etapem duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku (2023) w Lizbonie.
 5. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 6. Dziękuję kolejnej grupie mieszkańców Achrymowiec za organizację sprzątania kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!