21 Niedziela zwykła

21 Niedziela zwykła, 22 VIII 2021 r.

 1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● jutro (23 VIII) wspomnienie św. Róży z Limy, Dziewicy;
  ● we wtorek (24 VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  ● w czwartek (26 VIII) uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszej świątyni o godz. 9:00 i 11:00. W tym dniu odnowiamy Jasnogórskie Śluby Narodu;
  ● w piątek (27 VIII) wspomnienie św. Moniki, Matki św. Augustyna;
  ● w sobotę (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła. Rozpoczyna się w naszej Parafii nabożeństwo 40. godzinne. Msze św. z kazaniem o godz. 9:00 i 11:00.
  ● w niedzielę (29 VIII) Odpust ku czci głównej Patronki naszej Parafii NMP Pocieszenia. Msze św. o godz. 9:00 i 11:00; po sumie procesja wokół kościoła i uroczyste Te Deum. W sobotę i niedzielę do posługi sakramentalnej w konfesjonale zaproszeni są kapłani z sąsiednich parafii. Zachęcam do skorzystania z wszystkich owoców duchowych odpustu, przede wszystkim przez Spowiedź i Komunię świętą. W tych dniach będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 8:00 i między Mszami św. Przyjdźmy do Pana Jezusa na adorację.
 3. Dnia 23 VIII w poniedziałek do naszej Archidiecezji przybędą Symbole Światowych Dni Młodzieży. Ceremonia przywitania odbędzie się o godz. 20:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, następnie Msza św. o godz. 21:00, a po niej nocne czuwanie modlitewne. Peregrynacja Symboli jest etapem duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku (2023) w Lizbonie.
 4. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 5. Dziękuję kolejnej grupie mieszkańców Achrymowiec za organizację sprzątania kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!