Odpust NMP Pocieszenia

22 Niedziela zwykła, 29 VIII 2021 r.

 1. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/22 w środę (1 IX) o godz. 7:30. Spowiedź – pół godziny przed Mszą świętą.
 2. W środę (1 IX) przypada również 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Otaczamy szczególną pamięcią wszystkich, którzy złożyli ofiarę swojego życia za wolność Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● I-szy czwartek miesiąca (2 IX) – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  ● I-szy piątek miesiąca (3 IX). Wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  ● I-szą sobota miesiąca (4 IX). Czcimy Niepokalane Serce NMP. Wspominamy bł. Marię Stellę i Towarzyszki, Dziewice i Męczennice;
 4. Uroczysty ingres do Archikatedry Białostockiej nowego Metropolity Białostockiego Abpa Józefa Guzdka odbędzie się w sobotę (4 IX) o godz. 11:00. Wydarzenie będzie relacjonowane w TVP Białystok, TV TRWAM i w internecie na kanale YouTube: Archibial MEDIA.
 5. Za tydzień (5 IX) I-sza niedziela miesiąca. Wymiana tajemnic KŻR o godz. 10:30. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Za tydzień taca będzie zbierana na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przed kościołem będzie zbiórka do puszki na pomoc mieszkańcom Afganistanu.
 6. Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy w sobotę (4 IX) br. o godz. 7:00 sprzed Katedry Białostockiej. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. w Krypnie o godz. 18:00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 8. Dziękuję mieszkańcom Achrymowiec za organizację sprzątania kościoła w minionym tygodniu i proszę o tę pomoc w tym tygodniu pierwszą grupę mieszkańców Bieniasz. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!