23 Niedziela zwykła

23 Niedziela zwykła, 5 IX 2021 r.

 1. Dziś (5 IX) I-sza niedziela miesiąca. Wymiana tajemnic KŻR o godz. 10:30. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 2. Dziś (5 IX) ofiary na tacę będą zbierane na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc mieszkańcom Afganistanu. Pomoc będzie udzielana we współpracy z Caritas w Pakistanie, gdzie obecnie przebywa bardzo wielu uchodźców z Afganistanu.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● we wtorek (7 IX) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, Kapłana i Męczennika;
  ● w środę (8 IX) święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00;
  ● w czwartek (9 IX) wspomnienie św. Piotra Klawera, Kapłana;
  ● w następną niedzielę (12 IX) przed kościołem będzie zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
 4. Pielgrzymka z krzyżami do Świętej Wody k/Wasilkowa odbędzie się w sobotę (11 IX) w formie indywidualnej. Msza św. w Świętej Wodzie na zakończenie pielgrzymki o godz. 15:00.
 5. Istnieje możliwość udzielenia co miesiąc (w pierwszy piątek m-ca) Sakramentów świętych (Spowiedzi i Komunii świętej) osobom chorym lub w podeszłym wieku, które nie mają możliwości regularnego uczestnictwa we Mszy świętej z racji na stan zdrowia. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
 6. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. oraz 7-8. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii. Spróbujmy wspólnie zorganizować te uroczystości w naszym kościele, nawet jeśli byłyby to pojedyncze osoby. Proszę o zgłoszenia do końca września, tak aby ustalić harmonogram przygotowania.
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 8. Dziękuję grupie mieszkańców Bieniasz za posprzątanie kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!