24 Niedziela zwykła

24 Niedziela zwykła, 12 IX 2021 r.

 1. Dziś (12 IX) w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja na żywo o godz. 12:00 w TVP.
 2. Dziś (12 IX) w całym Kościele odbywa się zbiórka do puszki na Grób Pański przeniesiona z Wielkiego Piątku. Zapowiadana zbiórka na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku, odbędzie się za tydzień (19 IX).
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w poniedziałek (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
  ● we wtorek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  ● w środę (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej;
  ● w czwartek (16 IX) wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
  ● w sobotę (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.
 4. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do wspólnego świętowania rocznic ślubu w sobotę (18 IX) do Katedry Białostockiej na Mszę Świętą o godz. 18:00. Szczegóły na stronie: archibial.pl
 5. W dniach 1 – 3 X br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl
 6. Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oferują mieszkańcom obszaru objętego regulacjami stanu wyjątkowego, wsparcie transportowe osób w podeszłym wieku pod nr telefonu: 723 252 893 lub 261 398 660.
 7. W dniach 24-26 IX odbędą się w Warszawie rekolekcje z Misjonarzem Miłosierdzia o. Jamesem Manjackalem. O. James ze zgromadzenia saletynów, mistyk i stygmatyk, przez 40 lat wygłosił tysiące rekolekcji w ponad 100 krajach świata, w tym kilkadziesiąt w Polsce, gromadzących wielotysięczne rzesze wiernych. Jest niekwestionowanym autorytetem w Kościele Katolickim na całym świecie. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Służę pomocą przy zapisywaniu, gdyż zapisy odbywają się tylko przez Internet na stronie: badzdobrejmysli.pl
 8. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 9. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. oraz klas 7-8. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii. Spróbujmy wspólnie zorganizować te uroczystości w naszym kościele, nawet jeśli byłyby to pojedyncze osoby. Proszę o zgłoszenia do końca września, tak aby ustalić harmonogram przygotowania.
 10. Dziękuję grupie mieszkańców Bieniasz za posprzątanie kościoła i proszę o tę pomoc kolejną grupę w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!