25 Niedziela zwykła

25 Niedziela zwykła, 19 IX 2021 r.

 1. Dziś (19 IX) w naszej parafii gościmy misjonarza z Republiki Kuby – ks. Rafała Januszewskiego, który wygłosi misyjne Słowo Boże.
 2. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest dziś (19 IX) zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w poniedziałek (20 IX) wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, Męczenników;
  ● we wtorek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  ● w czwartek (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny Kapłana.
 4. W następną niedzielę (26 IX) obchodzony będzie 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźców.
 5. W dniach 1-2 X (piątek-sobota) z naszej Parafii wyrusza PIELGRZYMKA AUTOKAROWA do Warszawy, Lichenia i Torunia. Na trasie nawiedzimy grób. bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski na Starówce w Warszawie, Bazylikę w Licheniu i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Koszt 200 zł (w tym nocleg i 3 posiłki), płatność z góry przy zapisach tylko do niedzieli 26 IX. Można się również zapisać przez stronę internetową naszej parafii » TUTAJ «, dokonując wpłaty na konto parafialne. Wyjazd w piątek (1 X) o godz. 8:00, Powrót w sobotę (2 X) późnym wieczorem.
 6. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (2 X) br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 w Różanymstoku.
 7. W dniach 1 – 3 X br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Szczegóły na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl
 8. Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oferują mieszkańcom obszaru objętego regulacjami stanu wyjątkowego, wsparcie osobom w podeszłym wieku pod nr telefonu: 723 252 893 lub 261 398 660.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 10. Zwracam się z apelem do rodziców dzieci klas 3. (ur. 2012 r.) oraz klas 7-8. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii. Spróbujmy wspólnie zorganizować te uroczystości w naszym kościele, nawet jeśli byłyby to pojedyncze osoby. Proszę o zgłoszenia do końca września, tak aby ustalić harmonogram przygotowania.
 11. Dziękuję grupie mieszkańców Bieniasz za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu proszę o tę pomoc pierwszą grupę mieszkańców Cimani. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!