26 Niedziela zwykła

26 Niedziela zwykła, 26 IX 2021 r.

 1. Dziś (26 IX) obchodzony jest 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźców.
 2. W tym tygodniu:
  ● w poniedziałek (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana;
  ● we wtorek (28 IX) święto bł. Michała Sopoćki, Kapłana;
  ● w środę (29 IX) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  ● w czwartek (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;
  ● w piątek (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to I-szy piątek miesiąca – czcimy NSPJ. W tym dniu (1 X) rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe: w naszym kościele będzie odprawiane codziennie o godz. 7:00 (pół godziny przed poranną Mszą św.), a w niedziele dodatkowo przed Mszą św. o godz. 9:00;
  ● w sobotę (2 X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Jest to I-sza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Maryi. (Różaniec we własnym zakresie – pielgrzymka).
 3. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (2 X) br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 w Różanymstoku.
 4. Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę (3 X) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce pod przewodnictwem Abpa Metropolity Józefa Guzdka.
 5. Za tydzień (3 X) I-sza niedziela m-ca. O godz. 10:30 Różaniec KŻR z wymianą tajemnic. Po Mszy św. o godz. 11:00 Procesja Biała wokół kościoła (ostatnia w tym roku).
 6. Ponawiam apel do rodziców dzieci klas 3. oraz klas 7-8. SP o rozważenie zorganizowania I-szej Komunii świętej i Bierzmowania w naszej parafii. Dziś (26 IX) kończy się czas zgłoszeń na rok katechetyczny 2021/22.
 7. Dziękuję mieszkańcom Cimani za sprzątanie kościoła i w tym tygodniu proszę o tę pomoc kolejną grupę. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!