27 Niedziela zwykła

27 Niedziela zwykła, 3 X 2021 r.

 1. Dziś (3 X) I-sza niedziela m-ca. O godz. 10:30 Różaniec KŻR z wymianą tajemnic. Po Mszy św. o godz. 11:00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła (ostatnia w tym roku). Dziś również w naszej Archidiecezji obchodzony jest Dzień Eucharystii. O godz. 11:00 w Sokółce w Kolegiacie św. Antoniego uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego.
 2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo Różańcowe: w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 7:00 (pół godziny przed poranną Mszą św.), a w niedziele dodatkowo przed Mszą św. o godz. 9:00;
 3. W tym tygodniu:
  ● w poniedziałek (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  ● we wtorek (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy, Apostołki Miłosierdzia Bożego;
  ● w środę (6 X) wspomnienie św. Brunona, Kapłana;
  ● w czwartek (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  ● w sobotę (2 X) wspomnienie św. Dionizego i Towarzyszy, Męczenników.
 4. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć TORBĘ SAMARYTANKĘ, przygotowaną przez CARITAS naszej Archidiecezji. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie ważności do 15 października.
 5. Pielgrzymka Seniorów do Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (9 X) w formie indywidualnej. Msza św. o godz. 10:00 w Różanymstoku.
 6. Za tydzień (10 X) obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 7. W kinie TON w dniach 9 i 10 X o godz. 19:00 oraz 27 i 28 XI o godz. 19:00 można obejrzeć przedstawienie pt. „Sopoćko”.
 8. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 9. Dziękuję mieszkańcom Cimani za organizację sprzątania kościoła i w tym tygodniu proszę o tę pomoc kolejną grupę. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!