28 Niedziela zwykła

28 Niedziela zwykła, 10 X 2021 r.

 1. Dziś (10 IX) przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego 1000-lecia, która wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 2. W tym tygodniu:
  ● w poniedziałek (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża;
  ● we wtorek (12 X) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, Kapłana;
  w środę (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;
  ● w czwartek (14 X) wspomnienie św. Kaliksta, Papieża i Męczennika oraz wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, Dziewicy, Propagatorki kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  ● w piątek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  ● w sobotę (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Nabożeństwo Różańcowe: w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 7:00, a w niedziele o godz. 8:30. Zapraszam do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

 1. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w naszym kościele w piątek, 5 XI 2021 r.: o godz. 10:00 – część różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych BOGU w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszam dzieci i młodzież na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentów świętych. Za tydzień (17 X) pierwsze spotkanie dzieci do I-szej Komunii świętej, po Mszy św. o godz. 11:00, a za dwa tygodnie (24 X) I-sze spotkanie kandydatów do Bierzmowania, też po Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszam również chłopców do zgłaszania się do służby ministranckiej.
 3. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer „Dróg Miłosierdzia” w znacznej części poświęconego modlitwie różańcowej. Do każdego egzemplarza jest dołączony kalendarz na Rok Pański 2022.
 4. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć TORBĘ SAMARYTANKĘ, przygotowaną przez CARITAS naszej Archidiecezji. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie ważności lub środkami czystości, zapakowanymi oddzielnie.
 5. Tradycyjnie jesienią poproszono naszą parafię o płody rolne do Seminarium Duchownego. Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę (16 X) w godz. 9-11. w garażu przy świetlicy. Bóg zapłać!
 6. Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje zbiórkę elektrośmieci. Akcja wspiera Kościół Katolicki na Wschodzie i siostry Loretanki. Elektryczne odpady można składować w dn. 18-21 X pod świetlicą przy plebanii.
 7. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.
 8. Dziękuję mieszkańcom Cimani za organizację sprzątania kościoła i proszę kolejną grupę o dalszą pomoc w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!