29 Niedziela zwykła

29 Niedziela zwykła, 17 X 2021 r.

 1. W imieniu Ks. Rektora Białostockiego Seminarium Duchownego, serdecznie dziękuję za dowiezione wczoraj płody rolne z całej parafii. Dziękuję licznie przybyłym Rolnikom za wspieranie powołań w naszej diecezji, także w ten sposób. Bóg zapłać!
 2. Dziś (17 X) w Białostockiej Katedrze o godz. 12:00 będzie sprawowana Eucharystia rozpoczynająca pokutną procesję różańcową. Procesja wyruszy o godz. 13:30 do kościoła św. Rocha.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w poniedziałek (18 X) święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Pamiętamy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych i wszystkich pracownikach świata medycznego;
  ● we wtorek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Prezbitera i Męczennika;
  ● w środę (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;
  ● w piątek (22 X) wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.
  Nabożeństwo Różańcowe: w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 7:00, a w niedziele o godz. 8:30. Zapraszam do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
 4. Tradycyjne modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI – będą odprawione w naszym kościele w piątek, 5 XI 2021 r.: o godz. 10:00 – część różańca z WYPOMINKAMI, a następnie Msza św. za zmarłych poleconych BOGU w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. TYDZIEŃ MISYJNY pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy!” rozpocznie się w następną niedzielę (24 X). Taca będzie zbierana na MISJE.
 6. BÓG ZAPŁAĆ! – za dostarczone TORBY SAMARYTANKI, wypełnione produktami. Zostaną one przekazane do Caritasu naszej Archidiecezji i bezpośrednio osobom będącym w potrzebie z naszej parafii.
 7. Zapraszam dzieci i młodzież na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentów świętych. Dziś (17 X) po Mszy św. o godz. 11:00 pierwsze spotkanie dzieci do I-szej Komunii świętej, a za tydzień (24 X) I-sze spotkanie kandydatów do Bierzmowania, też po Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszam również chłopców do zgłaszania się do służby ministranckiej.
 8. Bóg zapłać! – za wszelkie ofiary składane na remont naszej świątyni, zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.
 9. Dziękuję mieszkańcom Cimani za organizację sprzątania kościoła i proszę kolejną grupę o tę pomoc w tym tygodniu. Bóg zapłać!

Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!